Άγγιξε τη νίκη ο Διγενής – Εντός έδρας ισοπαλία με τον Αλμυρό

Για ένα ακόμη παιχνίδι ο Διγενής δικαιούταν το κάτι παραπάνω αλλά… αυτό δεν ήρθε. Οι παίκτες του Αχιλλέα Σαρακατσάνου είχαν καλή εικόνα, προηγήθηκαν κόντρα στον Αλμυρό, έχασαν ευκαιρίες για να ξαναβρούν δίχτυα αλλά τελικά αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.
Οι γηπεδούχοι άγγιξαν το πρωτο γκολ στο 43ο λεπτό όταν ο Σκόνδρας είχε δοκάρι και κατάφεραν να προηγηθούν στο 43’ με το Τσικρικά. Όμως… δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης 15 λεπτά πριν το φινάλε από τον Σαββίδη. Οι Νεοχωρίτες πάντως έχουν παράπονα από την διαιτησία του αγώνα.

Διγενής: Ζαφείρης, Αετόπουλος, Γούτσιος, Σαρακατσιάνος, Γκαγκαστάθης, Αμπαδιωτάκης, Σκόνδρας, Τσικρικάς, Κολοβός, Μεζίνη (25΄λ.τρ. Τζέλης),Μακρής (52΄λ.τρ. Ζήσης)
Αλμυρός:Σταυράκης, Καψιώτης, Μπαρούτας, Κόκκας, Αλεξανδρής, Σαββίδης, Κιπτίου, Στουρνάρας, Φλίγκος, Μιχάλης (55΄Τσιουρής), Κοντοβάς