Άθλος!!! Θρίαμβος των Τρικάλων… 4-3 τις Αμαζόνες Δράμας

Είχαν μπροστά τους ένα εμπόδιο… αρκετά ψηλό, μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο χωρίς άγχος, κοίταξαν στα μάτια μια από τις καλύτερες ομάδες της χώρας και παίζοντας με καρδιά λιονταριού, πέτυχαν τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της ομάδας. Και όμως… τα Τρίκαλα πέταξαν τις Αμαζόνες Δράμας εκτός Κυπέλλου με 4-3!!!
Οι «κυανέρυθρες» του Γιώργου Λουλέ ήταν καταιγιστικές στον α’ ημίχρονο και παίζοντας ένα από τα καλύτερα ημίχρονα της… ιστορίας τους, προηγήθηκαν με 3-0 απέναντι στην ομάδα της Δράμας που εδώ και πολλά χρόνια βρίσκεται μόνιμα στην Α’ Εθνική. Οι φιλοξενούμενες όμως με την εμπειρία που διαθέτουν κατάφεραν να ισοφαρίσουν αλλά φανερά εκνευρισμένες στο φινάλε έμειναν με 10 παίκτες και στο τέλος δέχτηκαν το γκολ από την Μπαρμπόσα που σήμανε τη νίκη πρόκριση για τα Τρίκαλα.

Τα γκολ
10’ Με απευθείας εκτέλεση φάουλ η Λάσκου έκανε το 1-0
13’ Εξαιρετική κάθετη πάσα της Τσιούνη στην Τομαή που πλάσαρε για το 2-0
16’ Η Βαίτση στο τετ α τετ με την αντίπαλη πορτιέρο, την κρέμασε για το 3-0
46’ Με ξερό σουτ η Παπαδοπουλου.. νικά την Χαρακπούλου και κάνει το 3-1
57’ Η Μήτκου με κεφαλιά έβαλε για τα καλά στο ματς την Δραμα 3-2
88’ Σέντρα της Παπαδοπουλου, ο δυνατός αέρας άλλαξε την πορεία της μπάλας που κατέληξε στα δίχτυα για το 3-3
92’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ της Μπαμρπόσα με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 4-34-3
Να σημειωθεί πως η Δράμα έμεινε στο 90’ με 10 παίκτες λογω αποβολής της Κοτσάκη
Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Χύμα, Λάσκου, Ευθυμίου, Γεραγόρη, Τσούνη, Λουλέ, Βαΐτση (77΄Κορδέλα), Παναγιωτίδη(82΄Χατζηκυριάκου), Μπαρμπόσα, Τομαή (90’+5 Πλακιά).