Τετάρτη, Ιανουάριος 23, 2019

Α1 ΕΠΣΤ

Οι διαιτησίες των αγώνων της Πέμπτης 24/1

Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Β Ερασιτεχνική 1ος Ομιλος ΩΡΑ  15:00 Κηπακίου Κηπάκι   - Αρδάνι Κουτσαγιας Παφης – Ανδριοπουλος Αγ Κυριακής Αγ Κυριακή  - Ριζαριο Πετσας Δουλοπουλος - Παπαγεωργοπουλος Οικουμενιου Οικουμενιος  - Κεραμίδι Μανασης  Μ Αλεξοπουλος   - Τουλουμης Ζάρκου Ζαρκο  - Καρυες Μανασης Κ Καπερωνης  - Σακκας Χρυσαυγής Αστερας  - Πετρωτό Ζησης Σινδρος   - Τατσιοπουλος Καρυων Ακ Αμπελακιων  - Λόγγος Σταφυλας Ντινος   - Καλογριας Ριζωματος Παραληθαίοι  - Ακαδημια 1 Κοντινος Νταλουκας    - Πλοκας Γριζάνου Γριζανο  - Βασιλικη Λεωνιδας Σ Κωτουλας  - Μαργιωλης   Ρεπό : Κρηνη            

Οι Παραληθαίοι ¨σκόρπισαν” τη Νίκη Καρυών – Τα αποτελέσματα

Εύκολη νίκη με σκορ 0-4 επί του Αστέρα πήρε ο Γίγας Ριζαριού για την 15η αγωνιστική του Α ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας ενώ οι Παραληθαίοι σκόρπισαν τις Καρυές. Τα αποτελέσματα: 15η αγωνιστική Κηπάκι-Άγ. Οικουμένιος 1-1 Ζάρκο-Αγ. Κυριακή 2-1 Αστέρας-Ριζαριό 0-4 Αμπελάκια-Κεραμίδι...

Οι διαιτησίες των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Σάββατο Α Ερασιτεχνική ΩΡΑ 15:00 Καστράκι - Καλύβια Κουτσαγιας Λεωνιδας Κ - Μανασης Μ Ταξιαρχες - Αχιλλέας Λεωνιδας Σ Σταφυλας - Αλεξοπουλος Νεοχωρι - Πυργετός Μανασης Κ Νταλουκας - Κωτουλας Κεφαλ/σο - Μεγαλ/ρι Κοντινός Τζιοτζιος ...

Και νέα αναβολή των ερασιτεχνικών αγώνων

Η ΕΠΣ Τρικάλων, λόγω της συνεχιζόμενης κακοκαιρίας αποφάσισε την εκ νέου αναβολή όλων των αναμετρήσεων για τα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου το Σαββατοκύριαου 12-13 Ιανουαρίου.

ΕΠΣΤ: Αναβολή της σημερινής αγωνιστικής

Με ανακοίνωσή της η ΕΠΣ Τρικάλων ανέβαλε τα σημερινά παιχνίδια για την 13η αγωνιστική της Β’ ερασιτεχνικής κατηγορίας

Ματς αύριο Πέμπτη για την Β’ ερασιτεχνική (15.00)

Εμβόλιμη αγωνιστική θα έχουμε την Πέμπτη για τον 1ο όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής κατηγορίας. Όλα τα παιχνίδια θα πάρουν σέντρα, καιρού επιτρέποντος, στις 15.00 Το πρόγραμμα (15.00) Κηπάκι – Αρδάνι Διαιτ: Κουτσαγιας Ρατζας – Παφης Αγ Κυριακή – Ριζαριό Διαιτ: Πετσας Λεωνιδας...

Αθλητική ανασκόπηση 2018: Στιγμές χαράς και… ηχηρά χαστούκια

Στα τελευταία του βήματα βρίσκεται το 2018… ένα έτος που σίγουρα θα μείνει αξέχαστο στα τοπικά αθλητικά δρώμενα για στιγμές όμορφες αλλά και στιγμές θλίψης καθώς μετρήσαμε κάμποσες σφαλιάρες και μάλιστα ηχηρές. Γλυκόπικρη η γεύση λοιπόν… και ας ρίξουμε μια...

Οι διαιτησίες των αγώνων του Σαββάτου

Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί Κ  16 ΩΡΑ  11:00 Μπαλκουρας Δημητρα α  – Νεοχωρι Τζιοτζιος Πλοκας   – Σακκας Αποστόλων ΑΟΤ  – Οικουμενιος Ντινος Κωστηρας  – Σινδρος Αγ Γεωργίου Ακ Αμπελακιων-Δημητρα β Μαργιωλης Ρατζας   – Κατσογιαννος Αγ Κυριακής Ακαδημια 1  – Πύργος Τουλουμης Καπερωνης  – Τατσιοπουλος Ρεπό: Μετεωρα Α Ερασιτεχνική ΩΡΑ  15:00 Μπαρας Αχιλλέας   – Πηγη Δουλοπουλος Λεωνιδας Κ  – Σταφυλας Πύργου Πύργος   – Καλυβια Ζησης Ρατζας    – Τζιοτζιος Μεγαλ/ριου Μεγαλ/ρι  – Δημητρα Κουτσαγιας Ανδριοπουλος  – Αλεξοπουλος Διάβας Κρ Βρύση  – Αγ Μονη Λεωνιδας  Σ Παπαγεωργοπουλος  – Ντινος Σαραγιων Σαραγια  – Καστράκι Κοντινος Μανασης Μ  – Κωτουλας Πυλης Πορταικός  – Ταξιάρχες Πετσας Καλογριας  – Κατσογιαννος Νεοχωριου Νεοχωρι   – Κεφαλόβρυσο Μανασης Κ Νταλουκας  – Μανουρας Ν Πυργετός  – Γλύνος 3-0 Φήκη   – ΑΕΤ 3-0

Τα αποτελέσματα της εμβόλιμης 13ης “στροφής” στην Β’ ΕΠΣΤ (2ος όμιλος)

Εμβόλιμη αγωνιστική για την Β ερασιτεχνική και τον 2ο όμιλο είχε σήμερα Πέμπτη. 2ος όμιλος (13η) Βαλτινό-Τζούρτζια 2-1 Βυτουμάς-Θεόπετρα 1-1 Χρυσομηλιά-Πιαλεία 0-5 Δροσερό-Παλ/στηρο 1-1 Ασπρόβαλτος-Κεφ/κός 3-0 α.α. Ροπωτό-Φωτεινό 3-0 Πρίνος-Λυγαριά 3-3 Δενδροχώρι-Γόμφοι 0-3 Ρεπό Φιλύρα Η βαθμολογία 1 ‘Ενωση Δ/Μ 31 2 Ασπροβαλτος 31 3 Πιαλεια 28 4 Λυγαρια 26 5 Πρινος 26 6 Θεοπετρα...

Ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου ο Απόλλων – Αποτελέσματα 1ος & 2ος Όμιλος Β΄ΕΠΣΤ

Με δύο γκολ του Δημόπουλου και ένα του Κράβαρη ο Απόλλων Λυγαριάς επιβλήθηκε με 3-0 του 2ου της βαθμολογίας Ασπρόβαλτου και παρέμεινε ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου. Β΄Όμιλος Τα αποτελέσματα: 12η αγωνιστική Θεόπετρα-Βαλτινό 3-2 Πιαλεία-Τζούρτζια 4-0 Παλ/στηρο-Βυτουμάς 3-1 Φιλύρα-Χρυσομηλιά 0-3 α.α. Κεφ/κος-Δροσερό Μουριά 0-3...