Τρίτη, Ιούνιος 19, 2018

Α1 ΕΠΣΤ

Και οι Ταξιάρχες στην Α’ ερασιτεχνική – Αποτελέσματα 1ου ομίλου

Η ευρεία νίκη των Ταξιαρχών με 5-1 επί του Αρδανίου... σφράγισε το εισιτήριο της ανόδου των παικτών του Γιάννη Γρίβα για την Α' ερασιτεχνική κατηγορία. Αναλυτικά τα αποτελέσματα Tα αποτελέσματα Λόγγος-Ζάρκο 1-4 Ταξιάρχες-Αρδάνι 5-1 Ακαδημία 1-Ριζαριό 2-3 Ασπροκκλησιά-Παραληθαίοι 0-3 α.α. Τζούρτζια-Πύργος 0-5 Κρήνη-Αγ. Κυριακή 4-1 Αμπελάκια-Κεραμίδι 2-1 Γλίνος-Καρυές...

Οι διαιτησίες των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Ανακοινώθηκαν οι διαιτησίες των ερασιτεχνικών αγώνων για το διήμερο 12 και 13 Μαϊου 2018: ΣΑΒΒΑΤΟ    12– 05 – 2018 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί Προπαιδικό 1ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Β. Πύργου 10:00 Πύργος   – Βαλτινό Μουστακας Μπαλκούρας 10:00 Δημητρα α  – Φήκη Βουτσελας Πηγης11:15 Πηγη  α  – ΑΟΤ  α Μουστακας Πύλης Πορταικός -Μετεωρα α Κατσογιαννος Ρεπο : Απόστολοι Προπαιδικό 2ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Καλαμπακας Μετεωρα β  – Πυργετός Τουλουμης Φαρκαδονας  10:00 Πετρωτό  – Μεγαλ/ρι Αποστολου Σαραγιων 10:00 Πηγη β  – ΑΟΤ β Καπερωνης Μπαλκούρας 11:15 Δημητρα β-Ακ Αμπελακιων Βουτσελας Ακαδημιας 1 Ακαδημια 1  – Αγ Μονη Καπερωνης Α...

«Έβρεξε» γκολ στην 32η «στροφή» του 2ου ομίλου – Τα αποτελέσματα

Με την 32η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α1 ΕΠΣΤ. 2ος όμιλος (32η) Λυγαριά-Ροπωτό 6-1 Κεφαλόβρυσο-Δενδροχώρι 7-2 Φιλύρα-Ελευθεροχώρι 2-4 Πιαλεία-Φωτεινό 3-0 Τυμφαίος-Πρίνος 3-0 Κεφαλοβρυσιακός-Θεόπετρα 0-2 Παλαιομνάστηρο-Χρυσομηλιά 1-0 Βυτουμάς-Ασπρόβαλτος 4-2 Φωτάδα-Αγιόφυλλο δ.δ. Η βαθμολογία 1. Ελευθεροχωρι 94 2. Κεφαλοβρυσο 89 3. Λυγαρια 68 4. Ασπροβαλτος 67 5. Πιαλεια...

Υποβιβάστηκε το Γριζάνο μετά την ήττα στην Πύλη – Αποτελέσματα

Την μοιραία ήττα στο ντέρμπι της παραμονής σημείωσε η Μπάρτσα Γριζάνου που έχασε από τον Πορταϊκό με 2-0 και υποβιβάστηκε στην Α1 ερασιτεχνική. Τα αποτελέσματα ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ ΠΥΛΗΣ-ΜΠΑΡΤΣΑ ΓΡΙΖΑΝΟΥ     2-0 Π.Ο. ΦΗΚΗΣ-Α.Ε. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ          2-2 ΑΓΙΟΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ   4-3 ΒΡΑΧΟΣ ΚΑΣΤΡΑΚΙΟΥ-Α.Ο. ΠΗΓΗΣ      5-0 ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΟΝΗΣ-ΕΝΩΣΗ...

Ευχαριστήριο της ΣΕΦΑΑ στην Ακαδημία του ΑΟ Πύργου

Το Εργαστήριο Προπονητικής του Κέντρου Αξιολόγησης Φυσικής Απόδοσης, της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ευχαριστεί το παιδικό τμήμα της Ακαδημίας του Α.Ο Πύργου και τους υπεύθυνους προπονητές κ. Τσιούκα Ευάγγελο και κ. Παπαγιάννη Δημήτριο, για...

A1 ΕΠΣΤ: Τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής

1ος όμιλος Λόγγος-Αρδάνι 1-0 Πετρωτό-Ριζαριό 3-3 Ζάρκο-Παραληθαίοι 5-3 Ταξιάρχες-Αγ. Κυριακή 5-1 Ακαδημία 1-Κεραμίδι 3-1 Ασπροκκλησιά-Γλίνος 0-3 α.α. Τζούρτζια-Καρυές 0-3 Αμπελάκια-Κρήνη 2-0 Ρεπό Πύργος Η βαθμολογία 1. Πυργος 77 2. Ταξιαρχες 74 3. Καρυες 70 4. Γλινος 69 5. Ριζαριο 57 6. Ζαρκο 56 7. Παραληθαιοι 52 8. Αμπελακια 41 9. Κρηνη 35 10. Ακαδημια...

Οι διαιτησίες του ερασιτεχνικού (28-29/4)

Ανακοινώθηκαν απο την ΕΠΣ Τρικάλων οι διαιτησίες του Σαββατοκύριακου. ΣΑΒΒΑΤΟ   28– 04 – 2018   Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Προπαιδικό 1ος Ομιλος Αποστόλων 11:00 Απόστολοι - Πύργος Αποστολου   Καλαμπακας 10:00 Μετεωρα α - ΑΟΤ α Μουστακας             Προπαιδικό 2ος Ομιλος ΩΡΑ 10:00 Ακαδημιας 10:30 Ακαδημια 1   - Πηγη β Καπερωνης                     Α Ερασιτεχνική   ΩΡΑ 16:30 Γριζανου Γριζανο - Φηκη Βουτσελας Καπερωνης - Κατσογιαννος Πύλης Πορταικός - Δημητρα Κοντινος Νταλουκας - Λεωνιδας...

Οι διαιτησίες του ερασιτεχνικού

ΣΑΒΒΑΤΟ    21– 04 – 2018 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Ημιτελικά Παιδικό   ΩΡΑ  11:00 Πύργου Δημητρα  α -Ακαδημια 1 Ζησης Παπαγεωργοπουλος-Καπερωνης Μπαλκουρας Πύργος  - Μετεωρα β Πετσας Σταφυλας   - Κατσογιαννος                   Α Ερασιτεχνική   ΩΡΑ  16:30 Μπαλκούρας Δημητρα   - Γριζανο Πετσας Αλεξοπουλος  - Ζησης Οικουμενιου Οικουμενιος  - Φήκη Κουτσαγιας Νταλουκας   - Κωτουλας Καστρακίου Καστράκι  - Πορταικος Λεωνιδας Σ Παπαγεωργοπουλος -Μπαιρακταρης Αγ Μονης Αγ Μονη  - Κρ Βρύση Δουλοπουλος Μανασης Μ  - Βουτσελας Διαβας Μετεωρα   - Μεγαλοχωρι Γρατσανης Μπαλας Χ  - Παφης Χ Κηπακίου ΑΕΤ  - Πηγη Κοντινος Καλογριας  - Μουστακας Μπαρας Αχιλλεας  - Σαραγια Μανασης Κ Λεωνιδας Κ  - Σταφυλας   Πυργετός  - Δροσερό 3-0     Ρεπό : Καλύβια                       Β Ερασιτεχνική 1ος Ομιλος ΩΡΑ  16:30 Λιλής Λιλη   - Βαλτινό Ανδριοπουλος Μπαλας  Ι  - Κυρατζουλης                 Πρόγραμμα αγωνιστικών...

Ήττα για τον Πύργο – Αποτελέσματα Α1 ερασιτεχνικής

Εκτός έδρας ήττα για τον Πύργο... επεφύλαξε η 29η αγωνιστική στον Α όμιλο της Α1 ερασιτεχνικής καθώς οι πρωτοπόροι έχασαν στο Ριζαριό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και των δύο ομίλων: 1ος όμιλος (29η) Λόγγος-Παραληθαίοι 0-3 Ριζαριό-Πύργος 2-1 Αρδάνι-Αγ. Κυριακή 0-1 Πετρωτό-Κεραμίδι 3-1 Ζάρκο-Γλίνος 2-4 Ταξιάρχες-Αμπελάκια 4-1 Ακαδημία1-Κρήνη 3-0 Τζούρτζια-Ασπροκκλησιά...