Φιλική ήττα με… ένταση για τον ΑΟ Τρίκαλα από τον ΝΠΣ Βόλου

Ένα ανοικτό φιλικό παιχνίδι με πέντε γκολ αλλά και στιγμές έντασης παρακολούθησαν οι περίπου 200 θεατές που βρέθηκαν στο Στάδιο για να δουν τον ΑΟ Τρίκαλα να χάνει με 2-3 από τον ΝΠΣ Βόλου.
Ο Βόλος μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Μελισσόπουλςο στο 5ο λεπτό, ο Μιλοσάβλιεφ ισοφάρισε στο 26ο με δυνατό σου, ο Σαχινίδης με πλασέ έβαλε τον ΑΟΤ μπροστά στο σκορ στο 76′, ο Δερμιτζόγλου ισοφάρισε με κεφαλιά στο 80′ ενώ ο Μελισσόπουλος στο 84′ έγραψε το τελικό 2-3.
Από το παιχνίδι δεν έλειψε η ένταση όταν στο 40′ ο Τόμιτς αρπάχτηκε με παίκτη των φιλοξενούμενων με τον κίνδυνο της σύρραξης να είναι ορατός. Ο Αχιλλέας Μπέος από την εξέδρα λοχομάχησε με φίλους του ΑΟΤ και χρειάστηκε η παρέμβαση της αστυνομίας για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Το φιλμ του αγώνα
6’ Λάθος γύρισμα του Πάνου… παρέμβαση του Μελισσόπουλου που πλάσαρε τον Γιδόπουλο για το 0-1
8’ Σουτ του Μιλοσάβλιεφ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ
17’ Σέντρα του Γκόλια, ο Γιαννιτσάνης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι
23’ Τετ α τετ ο Μελισσόπουλος με τον Γιδόπουλο αλλά ο πορτιέρο του ΑΟΤ έδιωξε
24’ Δυνατό σουτ του Μιλοσάβλιεφ… η μπάλα στο δοκάρι. Το 2ο για τον ΑΟ Τρίκαλα στο ματς
26’ Μακρινό σουτ του Γιαννιτσάνη, απέκρουσε ο Μούτσα… η μπάλα στρώθηκε στον Μιλοσάβλιεφ που πλάσαρε για το 1-1.
27’ Τετ α τετ ου Γιαννιτσάνη απο πάσα του Ν’Λουντούλου, ο Ζέρης έβαλε την προβολή διώχνοντας σε κόρνερ
34’ Διπλή επέμβαση του Γιδόπουλου αρχικά σε σουτ του Μελισσόπουλου και του Μηλιώτη
40’ Παραλιγο διακοπη… ένταση στον αγωνιστικό χώρο και στα επίσημα
53’ Σουτ του Μελισσόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο Γιδόπουλος
57’ Σουτ του Τόμιτς απο καλή θέση… η μπάλα άουτ
76’ Ο Σαχινίδης κέρδισε την προσωπική μονομαχία με τον αντίπαλό του και πλάσαρε για το 2-1.
80’ Ο Δερμιτζόγλου πήρε την κεφαλιά και έκανε το 2-2.
82’ Πλασέ του Τσίπα από καλή θέση, απέκρουσε ο Μούτσα
84’ Από σέντρα του Κόλλα, ο Μελισσσόπουλος με προβολή έκανε το 2-3
86’ Εκτέλεση κόρνερ του Χιντζίδη… η μπάλα στο δοκάρι

ΑΟ Τρίκαλα: Γιδόπουλος, Μυρσινιάς, Γκόλιας, Βέρτζος, Κοτσώνης, Πάνος, Μάκος, Γιαννιτσάνης, Μιλοσάβλιεφ, Τόμιτς, Ν’Λουντούλου
Έπαιξαν και οι: Σαχινίδης, Γροντής, Χιντζίδης, Τσίπρας, Ζγκούρι, Τουγλής
Βόλος ΝΠΣ: Μούτσα, Ζέρης, Μελισσόπουλος, Δημόπουλος, Δημήνας, Παπαδόπουλος, Δερμοτζόγλου, Ντόσης, Κόλλας, Καλαμίδας, Μηλιώτης
Έπαιξαν και οι Τζελίδης, Ουνγιαλίδης, Πιαστόπουλος, Ντεντάκης, Μάντζης, Κραβαρίτης