Οι ομάδες που θα απαρτίζουν την Γ΄Εθνική της σεζόν 2017-2018

https://www.facebook.com/pages/BarRouge/180114572034395

Μόλις 4 εκρεμμότητες απέμειναν για την Γ’ Εθνική της επόμενης σεζόν χωρίς ωστόσο να επηρεάζουν άμεσα τον όμιλο που θα αγωνιστούν οι 2 Τρικαλινές ομάδες, οι Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου και ο Διγενής Νεοχωρίου που προς το παρών δεν γνωρίζουν σε πιο όμιλο θα τοποθετηθούν. Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν την σεζόν 2017-2018 στη νέα Γ΄Εθνική είναι:

ΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου

ΕΠΣ Θράκης (3) : Δόξα Προσκυνητών, Πανθρακικός, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου

ΕΠΣ Δράμας (2) : Δόξα Δράμας, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού

ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Πρωταθλητής

ΕΠΣ Θεσσαλονίκης (4) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός

ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου

ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός

ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας (2) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

ΕΠΣ Πιερίας (4) : Διαγόρας Σεβαστής, Πύδνα Κίτρους*, Πιερικός, Ποσειδών Παλαιών Πόρων

ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά

ΕΠΣ Κοζάνης (3) : Μακεδονικός Φούφα, Εορδαϊκός, ΑΕΠ Καραγιαννίων

ΕΠΣ Γρεβενών (1) : Πυρσός Γρεβενών

ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου

ΕΠΣ Άρτας (3) : ΑΕ Καραϊσκάκης, Αμβρακία Κωστακιών, Σκουφάς Κομποτίου

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανλευκάδιος

ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης

ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων

ΕΠΣ Τρικάλων (2) : Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου, Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Θεσσαλίας (4) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, ΓΣ Αλμυρού

ΕΠΣ Εύβοιας (3) : ΑΕ Ιστιαίας, ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός

ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου

ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Παναμβρακικός Μπούκας

ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός

ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Πρωταθλητής

ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας

ΕΠΣ Αθηνών (6) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω, Καλλιθέα(;)

ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (2) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας, Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου

ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός

ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη

ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο

ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου

ΕΠΣ Κυκλάδων (2) : Πανθηραϊκός, ΑΟ Σύρου

ΕΠΣ Λέσβου (3) : ΑΕΛ Καλλονής, Αιολικός, Πρωταθλητής

ΕΠΣ Χίου (1) : Κανάρης Νενήτων

ΕΠΣ Σάμου (1) : ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας

ΕΠΣ Ρεθύμνου (1) : ΑΕ Μυλοποτάμου

ΕΠΣ Ηρακλείου (3) : Ατσαλένιος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος

ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

Σχολιάστε το άρθρο

Please enter your comment!
Please enter your name here