Και στραβός είναι ο γιαλός… και στραβά αρμενίζουμε – Ήττα με κατεβασμένα χέρια για τον ΑΟΤ και στην Καλαμαριά

Μια ακόμη κακή εμφάνιση πρόσθεσε ο ΑΟ Τρίκαλα στη φετινή σεζόν η οποία φυσιολογικά συνοδεύτηκε και από την ήττα. Απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου των χιλίων προβλημάτων, οι «κυανέρυθροι» του Ράτκο Ντόστανιτς ήταν κακοί, νωθροί και άναρχοι με αποτέλεσμα να χάσουν στην συμπρωτεύουσα με 1-0.
Το ζητούμενο ειναι πια το εαν υπάρχει γιατρειά σε αυτή την κακή εικόνα της ομάδας που αγωνίζεται χωρίς να δείχνει ότι μπορεί να κάνει κάτι καλό στη σεζόν.

Το φιλμ του αγώνα
10’ Ο Σουντουρά βρέθηκε μόνος του έπειτα από ατομική ενέργεια εκτός περιοχής, όμως έχασε το κοντρόλ και έδιωξε σε κόρνερ ο Γκότοβος.
16’ Διαμαρτυρίες από τα Τρίκαλα, υποστηρίζουν ότι η μπάλα σε σέντρα του Γκουγκούδη βρήκε στο χέρι του Σαμαρά, όμως ο διαιτητής έδειξε κόρνερ.
21’ Σέντρα του Αμαραντίδη, ο Γεωργιάδης με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.
40’ Ο Δημητριάδης σέντραρε από τα αριστερά, ο Τσουμάνης θέλησε να σουτάρει εν κινήσει, δεν το έπιασε όμως καλά,απέκρουσε ο Ταΐρης.
42’ Σουτ του Καλογέρη έπειτα από σέντρα του Σουντουρά, έδιωξε με τις γροθιές ο Ταΐρης.
58’ Εκτέλεση κόρνερ του Ράντι, κεφαλιά του Γκότοβου, άουτ η μπάλα.
64’ Εκτέλεση φάουλ του Ράντι, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
65’ Εκτέλεση φάουλ του Καλαϊτζίδη, ο Τσουμάνης έπιασε τη γυριστή κεφαλιά, μπλόκαρε ο Ταΐρης.
66’ Φαλτσαριστό σουτ του Ρούνει, άουτ η μπάλα.
68’ Σουτ του Σουντουρά, άουτ.
69’ Ο Απόλλων Πόντου ζητά πέναλτι υποστηρίζοντας ότι ο Τσουμάνης ανετράπη από τον Νιάρο.
82’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Δαλιανόπολου… η μπάλα πέρασε άουτ

Απόλλων Πόντου (Δημ. Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Δημητριάδης, Πορτουλίδης, Τσουμάνης, Καλογέρης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης
ΑΟ Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταϊρης, Ράντι(80′ Ηλιάδης ), Ρούνεϊ, Γιουκαρής(68′ Καπός) , Γκότοβος, Γκουγκούδης, Μακρίδης (46′ Μαντιανί) , Νιάρος, Πάνος, Συμελίδης, Τσιάρας.