Νίκη παραμονής για τα Τρίκαλα 2011

Δε θα ήταν η πρώτη φορά που θα ζούσαν αυτό το έργο τα κορίτσια των Τρικάλων. Να δημιουργούν ευκαιρίες… να αγγίζουν μεγάλες νίκες και να γκρεμίζουν ότι έχτισαν στο φινάλε. Χθες όμως δεν παίχτηκε αυτό το σκηνικό.
Οι “κυανέρυθρες” επικράτησαν με 1-0 του Βόλου χάρη σε ένα γκολ της Μπαρμπόσα που πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε η ίδια και έγραψε το 1-0.
Στη συνέχεια τα Τρίκαλα έχασαν αρκετές ευκαιρίες κυρίως με την Έιερς και κινδύνεψαν να ισοφαριστούν στο 88ο λεπτό αλλά η Χαρακοπούλου είπε “οχι” στ σουτ της Συρμου.
ΤΡΙΚΑΛΑ: Χαρακοπούλου, Ντόκου, Λάσκου (89′ Ευθυμίου), Βαϊτση (93’Αγγελάκη), Σόλομον, Γεραγόρη, Μπαρμπόσα, Γιαννούλα, Είερς (76′ Παναγιωτίδη), Τροχούτσου, Τσούνη (46′ Τζιώρα).
ΒΟΛΟΣ: Χατζηλαζάρου, Νικάκη, Δαϊνοπούλου, Αντόλι, Σύρμου, Νικοπούλου, Γάτσιου, Γρηγοριάδη, Ανδρέου (63′ Βέτσικα), Γουγούση, Κέκου.