Στην 4η θέση τα Τρίκαλα – Εύκολη νίκη επί του Μεσολογγίου

Είχαν καλή κυκλοφορία, δημιούργησαν ευκαιρίες, είχαν την ποιότητα για να πάρουν τη νίκη και τα κατάφεραν! Τα Τρίκαλα ήταν ανώτερα στον αγωνιστικό χώρο του Σταδίου και με γκολ των Μπαρμπόσα και Έιερς επικράτησαν του Μεσολογγίου με 2-0.
Το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις αλλά… η τερματοφύλακας του Μεσολογγίου, Αναστασία Νταβατζή, έπιανε τα άπιαστα.
Μέσα στα πρώτα 20 λεπτά τα Τρίκαλα δημιούργησαν… πάμπολλες ευκαιρίες αλλά η η Βαϊτση, η Μπαρμπόσα, Έιερς, Γεραγόρη και η Γιαννούλα που δοκίμασαν να νικήσουν την αντίπαλη πορτιέρο, δε τα κατάφεραν Ίδια γεύση και στο ανεπανάληπτο τετ α τετ με την Έιερς όπου η Αμερικανίδα των Τρικάλων πλάσαρε ελάχιστα άουτ.
Στο 44ο λεπτό όμως Μπαρμπόσα μπήκε στη μεγάλη περιοχή, ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε σωστά το σημείο του πέναλτι. Η Πορτογαλίδα ξεγέλασε την Νταβατζή και έκανε το 1-0.
Στο 2ο μέρος πάλι η Έιερς ξεκίνησε τον χορό των ευκαιριών με ένα σουτ στο 48΄ που έδιωξε η Νταβατζη ενώ και στο 52’ η τερματοφύλακας απέκρουσε δύσκολα το σουτ της Μπαρμπόσα.
Η νίκη των Τρικάλων σφραγίστηκε στο 58ο λεπτό από την Έιερς που βρήκε στην κόντρα και με δυνατό σουτ κεραυνοβόλησε την Νταβατζή για το 2-0.
Η Λουλέ έχασε μοναδική ευκαιρία στο 74ο λεπτό να χριστεί σκόρερ όπως και οι Σάλομον Άλι η οποία με την πρώτη της συμμετοχή (σ.σ. ξεπέρασε οριστικά τον τραυματισμό της) έχασε δύο ευκαιρίες για γκολ το τελευταίο πεντάλεπτο.
Τρίκαλα 2011: Χαρακοπούλου. Τροχούτσου, Ντόκου, Τζιώρα (63’ Τσούνη), Παναγιωτίδη, Λάσκου (75’ Αγγελάκη), Γεραγόρη (82’ Σάλομον Άλι, Γιαννούλα (72’ Λουλέ), Βαΐτση, Μπαρμπόσα, Έιερς.