Τα βλέμματα της Α΄στην Φήκη – Ντέρμπι αύριο στο Κεφαλόβρυσο

https://www.facebook.com/pages/BarRouge/180114572034395

Μετρώντας ήδη μια γκέλα στην Αγία Μονή… και με τον Βράχο δίπλα τους – αν και με έναν αγώνας περισσότερο – τα Μετέωρα θα βρεθούν σήμερα στη Φήκη όπου και θα αντιμετωπίσουν την τοπική ομάδα.
Οι παίκτες του Θοδωρου Καραγιάννη είναι το φαβορί για τη συγκεκριμένη αναμέτρηση αλλά οι Φηκιώτες παραμένουν πάντα υπολογίσιμη δύναμη παρά το γεγονός ότι το ρόστερ τους δε θυμίζει εκείνα των περασμένων ετών.
Ο Βράχος θα περιμένει γκέλα των «κιτρινομπλέ» για να περάσει μπροστά… αρκεί να κερδίσει την Μπάρτσα Γριζάνου, η οποία και τον φιλοξενεί.
Το παιχνίδι της Κρύας Βρύσης με τον Πυργετό αναβλήθηκε λόγω της τελετής ενθρόνισης του νέου Μητροπολίτη Σταγών και Μετεώρων κ. Θεόκλητου.
Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α Ερασιτεχνική (15:00)
Γριζάνο – Καστράκι
Διαιτ: Κουτσαγιας Τατσινας – Κυραντζουλης
Οικουμένιος – Αγ Μονη
Διαιτ: Κοντινος Κουρεντας – Ζησης
Δημητρα – Καλύβια
Διαιτ: Γρατσανης Μανασης Μ-Παπαγεωργοπουλος
Φήκη – Μετεωρα
Διαιτ: Μανασης Κ Νταλουκας – Σταφυλάς
Πορταικός – Α.Ε.Τ.
Διαιτ: Αρετοπουλος Πετσας – Κωτουλας
Μεγαλοχώρι – Σαράγια
Διαιτ: Δουλοπουλος Λεωνιδας Σ – Βουτσελας
Πηγη – Ένωση Δ/Μ 3-0αα
Κρύα Βρύση – Πυργετός (αναβλ)
Ρεπό : Αχιλλέας

Η βαθμολογία
1. Μετέωρα 25
2. Καστράκι 25
3. Καλύβια 21
4. Δήμητρα 18
5. Σαράγια 18
6. Μεγαλοχώρι 16
7. Φήκη 16
8. Πηγή 15
9. Αγία Μονή 15
10. ΑΕΤ 13
11. Πυργετός 12
12. Κρύα Βρύση 10
13. Μπάρα 9
14. Πορταϊκός 9
15. Γριζάνο 4
16. Αγ. Οικουμένιος 3
17. Ένωση Δ/Μ –

Η 12η αγωνιστική
Αγ. Οικουμένιος-Γριζάνο
Καστράκι-Δήμητρα
Αγία Μονή-Φήκη
Καλύβια-Πορταϊκός
Μετέωρα-Κρύα Βρύση
Πυργετός-Μεγαλοχώρι
Αχιλλέας-Πηγή
Ένωση Δ/Μ-Σαράγια
Ρεπό: ΑΕΤ

Το ντέρμπι στο Κεφαλόβρυσο
Με τις αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί αύριο το πρόγραμμα της Α1 ΕΠΣΤ. Στις 11:00 το Μικρό Κεφαλόβρυσο θα αντιμετωπίσει τον Κεφαλοβρυσιακό, το Ελευθεροχώρι θα προσπαθήσει να κάνει το 11 στα 11 κόντρα στην Θεόπετρα ενώ η Λυγαριά θα αγωνιστεί στην έδρα της με το επικίνδυνο Παλαιομονάστηρο.
Στον 1ο όμιλο, Ταξιάρχες και Πύργος θα αντιμετωπίσουν, Τζούρτζια και Λόγγο αντίστοιχα, οι Καρυές δοκιμάζονται στο Πετρωτό ενώ το Γλίνος θα αντιμετωπίσει την κ16 του ΑΟΤ, δηλαδή το Αρδάνι, του Χρήστου Φιλοκώστα.

2ος Όμιλος
Η 11η αγωνιστική
(11:00)
Αγιόφυλλο-Πιαλεία
Φιλύρα-Τυμφαίος
Κεφαλόβρυσο-Κεφαλοβρυσιακός
Λυγαριά-Παλαιομονάστηρο
Φωτάδα-Βυτουμάς 0-3 α.α.
Ροπωτό-Ασπρόβαλτος
Δενδροχώρι-Χρυσομηλιά
Ελευθεροχώρι-Θεόπετρα
Φωτεινό-Πρίνος

Η βαθμολογία
Ελευθεροχώρι 30
Λυγαριά 25
Κεφαλόβρυσο 25
Παλαιομονάστηρο 21
Θεόπετρα 20
Ασπρόβαλτος 19
Χρυσομηλιά 18
Πρίνος 16
Πιαλεια 15
Δενδροχωρι 14
Φιλυρα 12
Κεφαλοβρυσιακος 11
Βυτουμας 10
Τυμφαιος 7
Αγιοφυλλο 7
Ροπωτο 6
Φωτεινο 2
Φωταδα –

Η 12η αγωνιστική
Φιλύρα-Αγιόφυλλο
Πιαλεία-Κεφαλόβρυσο
Τυμφαίος-Λυγαριά
Κεφαλοβρυσιακός-Φωτάδα
Παλαιομονάστηρο-Ροπωτό
Βυτουμάς-Δενδροχώρι
Ασπρόβαλτος-Ελευθεροχώρι
Χρυσομηλιά-Φωτεινό
Πρίνος-Θεόπετρα

1ος Όμιλος
Η 11η αγωνιστική
(15:00)
Λόγγος-Πύργος
Παραληθαίοι-Αγία Κυριακή
Ριζαριό-Κεραμίδι
Αρδάνι-Γλίνος
Πετρωτό-Καρυές
Ζάρκο-Αγ. Γεώργιος Αμπ.
Ταξιάρχες-Τζούρτζια
Ακαδημία 1-Ασπροκκλησιά
Ρεπό : Κρήνη

Η βαθμολογία
Ταξιάρχες 25
Πύργος 25
Καρυές 22
Γλίνος 22
Παραληθαίοι 18
Ζάρκο 17
Κρήνη 16
Λόγγος 16
Ριζαριό 15
Αμπελάκια 13
Τζούρτζια 11
Κεραμίδι 9
Πετρωτό 7
Ακαδημία 1 5
Αρδάνι (Κ16ΑΟΤ) 4
Αγ. Κυριακή 4
Ασπροκκλησιά-

12η αγωνιστική
Παραληθαίοι-Λόγγος
Πύργος-Ριζαριό
Αγία Κυριακή-Αρδάνι
Κεραμίδι-Πετρωτό
Γλίνος-Ζάρκο
Αγ. Γεώργιος Αμπ.-Ταξιάρχες
Κρήνη-Ακαδημία 1
Ασπροκκλησιά-Τζούρτζια
Ρεπό : Καρυές

Σχολιάστε το άρθρο

Please enter your comment!
Please enter your name here