Τη δεύτερή τους νίκη πήραν τα Τρίκαλα 2011

?

Τη 2η τους νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους τα κορίτσια των Τρικάλων. Οι «κυανέρυθες» επικράτησαν με 2-0 του Φείδωνα Άργους σε ένα ματς που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο.
Τα Τρίκαλα ήταν καλύτερα και πήραν δίκαια τη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που κατέβηκε να φυλάξει τα νώτα της. Οι “κυανέρυθες” δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, είχαν τρία δοκάρια και κατάφεραν να προηγηθούν στο 58ο λεπτό όταν η Μπαρμπόσα κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε η ίδια για το 1-0.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 92ο λεπτό όταν η Μπαρμπόσα με το 2ο της γκολ σφράγισε τη νίκη των Τρικάλων

Τρίκαλα: Χάρακοπουλου, Χύμα (60’ Ευθυμίου), Βαΐτση, Ντόκου, Τροχούτσου, Τζιώρα, Μπαρμπόσα, Τσιούνη (45’ Γιαννούλα), Παναγιωτίδη (70’ Λουλέ), Έιερς (80’ Αγγελάκη), Λάσκου.