Μια ακόμη χρυσή σελίδα στην ιστορία του τρικαλινού αθλητισμού έγραψε ο στίβος. Αυτή τη φορά η Πάτρα ήταν το επίκεντρο με το Πανελλήνιο στίβου ανδρών – γυναικών όπου οι αθλητές μας κατέκτησαν συνολικά... 13 μετάλλια έχοντας παράλληλα και άλλα καλά πλασαρίσματα στους τελικούς. “Χρυσός” έφυγε από την Πάτρα ο Κώστας Νάκος, ο δρομέας του Γ.Σ. Τρικάλων που κατέκτησε δύο πρωτιές στα 400 εμπόδια και στα 4Χ400 με την ομάδα του. Στην κούρσα της σκυτάλης για τον Γ.Σ.Τ. έτρεξαν και οι Τουλούμης, Λαγός και Σουλιώτης που κατάφεραν να κατακτήσουν τον τίτλο της πιο γρήγορης ομάδας στη “μεγάλη” σκυταλοδρομία για τον “ιστορικό” σύλλογο. Το 3ο χρυσό της τρικαλινής παρέας κατέκτησε η Σταματία Σκαρβέλη επίσης του Γ.Σ. Τρικάλων στη σφύρα ενώ η ίδια ήταν 2η στη σφαιροβολία γυναικών. Ο Γ.Σ. Τρικάλων κατέκτησε επίσης ασημένιο στη σφαιροβολία ανδρών με τον Νίκο Σκαρβέλη Στη σκυτάλη 4Χ100μ.... ασημένιο κατέκτησε η Γ.Ε.Α. Τρικάλων με τους Ζήκο, Ντούμα, Μακρίδη και Σερμπίνη να χάνουν στο “τσακ” από τον “Ελ. Βενιζέλος”. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε και ο Νακόπουλος της Γ.Ε.Α.Τ στα 800μ με 3ο τον Έντι Μούτσο της Γ.Ε.Α.Τ. Ασημένιο για την Γ.Ε.Α.Τ. κατέκτησε και η Αναστασία Μαρινάκου στα 1500μ. Ο ΓΑΣ Ζεύς είδε τους αθλητές του να κατακτούν τρία χάλκινα μετάλλια με τον Ιβάν Μενγκλεμπέ στη σφυροβολία, την Αθανασία Κόκκαλη στον ακοντισμό και την Κατερίνα Βαμβουκάκη στη σφυροβολία. Τα τρικαλινά μετάλλια 400μ. εμπ. 1ος Νάκος Κώστας (Γ.Σ. Τρικάλων) 52.01 Σφαίρα 1η Σκαρβέλη Σταματία (Γ.Σ. Τρικάλων) 16.76 4Χ400μ. 1ος Γ.Σ. Τρικάλων 3.16.70 Τουλούμης, Νάκος Κωστας, Λαγός, Σουλιώτης 1500μ. Ανδρων 2ος Νακοπουλος Κων/νος (Γ.Ε.Α. Τρικαλων) 3:54.70 3ος Μουτσο Εντισον (Γ.Ε.Α. Τρικαλων) 3:54.93 Σφαιροβολια Ανδρων 2ος Σκαρβελης Νικολας (Γ.Σ. Τρικαλων) 19.23 Σφυροβολια Ανδρων 3ος Μενγκλεμπεη Ιβαν (ΓΑΣ Ζευς) 68.75 10 Σκυτ.4χ100μ Ανδρων 2η Γ.Ε.Α. Τρικαλων 41.74 22  Ζηκος Κ. - Ντουμας Η. Μακριδης Α. - Σερμπινης Χ. 1500 M Γυναικων - Τελικος 2η Μαρινακου Αναστασια (Γ.Ε.Α. Τρικαλων) 4:20.59 Ακοντισμος Γυναικων 3η Κοκκαλη Αθανασια (ΓΑΣ Ζευς) 51.94 Σφυρα Γυναικών 2η Σκαρβέλη Σταματία (Γ.Σ. Τρικάλων) 62.91 3η Βαμβουκάκη Αικατερίνη (ΓΑΣ Ζευς) 59.48