Πέμπτη, Δεκέμβριος 13, 2018

Ά ΕΠΣΤ

Έγινε το… απίστευτο – Δεν κέδρισε κανένας πρωτοπόρος στην Α’ ΕΠΣΤ

Μπορεί οι πρωτοπόροι να είχαν τον πρώτο ρόλο στις σημερινές αναμετρήσεις τους για την 12η αγωνιστική της Α' ερασιτεχνικής αλλά... γκέλαραν όλοι!!! Το Καστράκι κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στην έδρα του Διγενή στο 90ο λεπτό ενώ...

Οι διαιτησίες του Σαββατοκύριακου

Ορίστηκαν οι διαιτητές για τους ερασιτεχνικούς αγώνες το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου 2018: ΣΑΒΒΑΤΟ 08 – 12 – 2018 Κ 16 1ος Ομιλος ΩΡΑ 11:00 Πύργος – Ακ Αμπελακιων Διαιτ: Ντινος Ρατζας – Κωστηρας Ακαδημια 1 – ΑΟΤ Διαιτ: Τατσιοπουλος Πλοκας –...

Σταθερή η κορυφή στην Α’ ερασιτεχνική

Εύκολα ή δύσκολα οι ομάδες που προπορεύονται στον βαθμολογικό πίνακα της Α' ερασιτεχνικής πήραν τις νίκες στην σημερινή 11η αγωνιστική Τα αποτελέσματα Πηγή-Μεγαλοχώρι 2-0 Πυργετός-Κρύα Βρύση 1-0 Πύργος-Σαράγια 0-2 Μπάρα-Πορταϊκός 1-1 Καλύβια-Φήκη 0-1 Γλίνος-Κεφαλόβρυσο 0-3 α.α. Αγία Μονή-ΑΕΤ 3-0 α.α. Καστράκι-Ταξιάρχες 0-2 Δήμητρα-Διγενής 0-4 Η βαθμολογία 1 Νεοχωρι 30 2 Κεφαλοβρυσο 29 3...

Οι διαιτησίες των ερασιτεχνικών αναμετρήσεων

ΣΑΒΒΑΤΟ    01 – 12 – 2018                                                 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Κ  14 1ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Λογγακιου Μεγαλ/ρι   - Πετρωτό Μανασης Μ Ποντικης   - Κατσογιαννος Αγ Γεωργίου Ακ Αμπελακιων - ΑΟΤ Παπαγεωργοπουλος Βουτσελας   - Κωστηρας Ακαδημιας 1 Ακαδημια 1  - Δημητρα α Ντινος Σακκας  - Ράτζας   Ρεπό :                       Κ  14 2ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Πυργετού Πυργετός   - Πύργος Τουλουμης Σινδρος  - Μπαλας Ι Αγ Μονης Αγ Μονη  - ΑΕΤ Σταφυλας Καπερωνης  - Πλοκας Βαλτινού Βαλτινό  - Μετεωρα Αποστολου Τζιοτζιος  - Τασιοπουλος Μπαλκουρας Δημητρα β  - Πορταικός Μαργιωλης Αργυροπουλος  - Κουτσαγιας                                   Α Ερασιτεχνική   ΩΡΑ  15:00 Πηγης Πηγή    - Μεγαλοχωρι Ζησης Λεωνιδας Κ  - Μανασης Μ Πυργετού Πυργετός   - Κρ Βρύση Κουτσαγιας Παφης   - Αποστολου Πύργου Πύργος   - Σαραγια Λεωνιδας Σ Ρατζας    - Μαργιωλης Μπάρας Αχιλλέας   -...

Β’ Ερασιτεχνική: Χωρίς εκπλήξεις στους δύο ομίλους

Με τους πρωτοπόρους να παίρνουν εύκολα ή δύσκολα τους τρεις βαθμούς, ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική της Β’ ερασιτεχνικής κατηγορίας. Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής: 1ος όμιλος (9η) Κηπάκι-Κρήνη 3-0 Καρυές-Πετρωτό 3-0 Κεραμίδι-Λόγγος 3-1 Ριζαριό-Ακαδημία1 5-1 Αρδάνι-Βασιλική 2-0 Αγ. Κυριακή-Γριζάνο 3-2 Άγ. Οικουμένιος-Παραληθαίοι 1-5 Ζάρκο-Αμπελάκια 3-0 Ρεπό Αστέρας Η βαθμολογία 1 Παραληθαιοι...

Καμία αλλαγή στην κορυφή – Αποτελέσματα Α’ ερασιτεχνικής

Σταθερή η κορυφή στην Α' ερασιτεχνική κατηγορία μετά και την 10η αγωνιστική. Τα αποτελέσματα (10η) Κρύα Βρύση - Πηγή 0-4 Σαράγια - Μεγαλοχώρι 0-1 Πορταϊκός - Πυργετός 0-3 Φήκη - Πύργος 3-0 Κεφαλόβρυσο - Μπάρα 6-0 Διγενής - Καλύβια 5-0 ΑΕΤ - Γλίνος δ.δ. Ταξιάρχες - Δήμητρα 1-1 Αγία...

Οι διαιτησίες των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣΤ το πρόγραμμα των αγώνων του διημέρου 24 και 25 Νοεμβρίου: Αναλυτικά: ΣΑΒΒΑΤΟ    24 – 11 – 2018  Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Κ  16   ΩΡΑ  11:00 Κρήνης Νεοχωρι   - Δημητρα  β Αποστολου Σινδρος   - Ποντικης Λογγακιου Δημητρα α  - Ακαδημια 1 Παπαγεωργοπουλος Καπερωνης  - Κουτσαγιας Καλαμπακας Μετεωρα - Ακ Αμπελακιων Ντινος Τζιοτζιος    - Σακκας Φλαμουλιου ΑΟΤ   - Πυργος Κατσογιαννος Κωστηρας  - Πλόκας   Ρεπό : Οικουμενιος               Α Ερασιτεχνική   ΩΡΑ  15:00 Διάβας Κρ Βρυση  - Πηγη Κοντινος Καπερωνης  - Ντινος Σαραγιων Σαραγια  - Μεγαλ/ρι Πετσας Σταφυλας  - Μπαλας Πύλης Πορταικός  - Πυργετός Δουλοπουλος Ρατζας    - Αποστολου Φήκης Φήκη   - Πύργος Μανασης Κ Ανδριοπουλος  -...
neoxori

Στην κορυφή ο Διγενής – Νίκη ανάσα για τον Πορταϊκό

Έπρεπε να περάσουν εννέα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α’ ερασιτεχνικής για να πιάσει ρετιρέ, χωρίς συγκάτοικο ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος... και αυτός είναι ο Διγενής Νεοχωρίου. Οι παίκτες του Στέφανου Ψύχου κέρδισαν με 0-3 τον...

Οι διαιτησίες των αγώνων του ερασιτεχνικού

ΣΑΒΒΑΤΟ    17 – 11 – 2018                                                 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Κ  14 1ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Πετρωτού Πετρωτό   - Ακ Αμπελακιων Ντίνος Ποντικης  - Σακκας Λογγακιου Μεγαλ/ρι  - Ακαδημια 1 Μαργιωλης Κουτσαγιας  - Αργυροπουλος   ΑΟΤ   - Αχιλλέας 3-0     Ρεπό : Δημητρα α                       Κ  14 2ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Πυργετού Πυργετός   - Βαλτινό Κατσογιαννος Κωστηρας   - Σινδρος Κηπακιου ΑΕΤ   - Δημητρα β Σταφυλας Καπερωνης  - Πλοκας Καλαμπακας Μετεωρα  - Πορταικός Αποστολου Τασιοπουλος  - Τζιοτζιος   Πύργος  - Αγ Μονη 3-0                     Α Ερασιτεχνική   ΩΡΑ  15:00 Πηγης Πηγη   - Σαραγια Κουτσαγιας Παπαγεωργοπουλος-Αλεξοπουλος Διάβας Κρ Βρύση  - Πορταικός Μανασης Κ Παφης   - Κατσογιαννος Μεγαλ/ριου Μεγαλ/ρι  - Φήκη Λεωνιδας Σ Νταλουκας  - Ζησης Πυργετού Πυργετός  - Κεφαλ/σο Γρατσανης Μανασης Μ  - Μπαλας Χ Πύργου Πύργος  - Νεοχωρι Πετσας Λεωνιδας Σ  - Κωτουλας Καλυβίων Καλύβια  - Ταξιάρχες Κοντινος Ρατζας     - Αποστόλου Μπαλκούρας Δημητρα   -...