Ά ΕΠΣΤ

Κυπελλούχος ο ΑΣ Μετέωρα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σκόνδρα

Ένα ακόμη κύπελλο πρόσθεσε στην τροπαιοθήκη του ο ΑΣ Μετέωρα. Οι Καλαμπακιώτες με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σκόνδρα επικράτησαν με 4-1 της Πηγής στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣΤ σε μια απόλυτα επιτυχημένη χρονιά. Οι κυπελλούχοι Τρικάλων άνοιξαν το σκορ στο...

Απο νίκη σε νίκη ο Διγενής – Αποτελέσματα Α΄ΕΠΣΤ

Με την 26η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΤ. Ο Διγενής σημείωσε ακόμη μια νίκη και διατήρησε την διαφορά των 9 βαθμών από την Πηγή. Τα αποτελέσματα: 26η αγωνιστική Σαράγια-Πηγή 1-4 Πορταϊκός-Κρύα Βρύση 1-0 Φήκη-Μεγαλοχώρι 0-2 Κεφαλόβρυσο-Πυργετός 3-0 Διγενής-Πύργος 3-0 ΑΕΤ-Μπάρα 0-3 α.α. Ταξιάρχες-Καλύβια 1-2 Καστράκι-Γλίνος 3-0...

Εξάσφαιρος ο Διγενής – Τα αποτελέσματα της Α΄ΕΠΣΤ

Με την 25η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΤ. Τα αποτελέσματα: 25η αγωνιστική Πηγη – Πορταικος 2-0 Σαραγια – Φηκη 0-1 Κρ Βρύση – Κεφαλ/σο 1-2 Μεγαλ/ρι – Νεοχωρι 0-6 Πύργος – Ταξιάρχες 2-1 Αχιλλέας ...

Οι διαιτησίες του Σαββατοκύριακου στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΤ

Δόθηκαν στην δημοσιότητα οι διατησίες για τους αγώνες πρωταθλήματος του Σαββατοκύριακου 16 και 17 Μαρτίου για τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΤ:  ΣΑΒΒΑΤΟ    16 – 03 – 2019 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί Κ 14 1ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Φλαμουλιου ΑΟΤ     – Πετρωτό Σταφυλας Πλοκας    – Αβρααμ Β Μπαλκουρας Μεγαλοχωρι  – Δημητρα α Τζιοτζιος Σακκας    – Σινδρος Ακαδημια1- Αχιλλέας 3-0 Ρεπό : Ακ Αμπελακιων Κ 14 2ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Κηπακίου ΑΕΤ    – Πύργος Παπαγεωργοπουλος Μαρκοπουλος   – Καπερωνης Πυργετού Πυργετός  – Μετεωρα Τουλουμης Αργυροπουλος   –...

Δύο εξ αναβολής ματς για την Α’ΕΠΣΤ – Τα αποτελέσματα

Δύο ματς είχε η σημερινή ήμερα για το πρωτάθλημα της Α' ερασιτεχνικής. Στις εξ αναβολής αναμετρήσεις, ο Βράχος Καστρακίου νίκησε με 3-0 τον Πορταϊκό ενώ το Μεγαλοχωρι επικράτησε με 1-0 των Ταξιαρχών.

Τρία γκολ ο Βερβέρας στην Πηγή – Αγκάλιασε τον τίτλο ο Διγενής

Η ευρεία νίκη της Φήκης επί της Πηγής χάρη στο χατ τρικ του Βερβέρα, ουσιαστικά κλείδωσε τον τίτλο του πρωταθλητή για τον Διγενή Νεοχωρίου Τα αποτελέσματα Φήκη-Πηγή 3-0 Κεφαλόβρυσο-Πορταϊκός 2-1 Νεοχώρι-Σαράγια 7-0 ΑΕΤ-Κρύα Βρύση 0-3 α.α. Ταξιάρχες-Μεγαλοχώρι Αναβολή Καστράκι-Πυργετός 1-1 Αγία Μονή-Πύργος 0-2 Δήμητρα-Μπάρα 6-0 Γλίνος-Καλύβια 0-3 α.α. Η...

Οι διαιτησίες του Σαββάτου

ΣΑΒΒΑΤΟ    09 – 03 – 2019 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί   Κ 16   ΩΡΑ  11:00 Καλαμπακας Μετεωρα  - Πύργος Παπαγεωργοπουλος Κωστηρας   - Κουτσαγιας Μπαλκουρας Δημητρα α  - ΑΟΤ Σταφυλας Καπερωνης  - Μαρκοπουλος Κρήνης Νεοχωρι - Ακ Αμπελακιων Τζιοτζιος Αβρααμ     - Αργυροπουλος Οικουμενιου Οικουμενιος  - Δημητρα β Τουλουμης Ντινος     - Σακκας   Ρεπό : Ακαδημια 1                       Α Ερασιτεχνική   ΩΡΑ  15:30 Φήκης Φήκη   - Πηγη Δουλοπουλος Νταλουκας    - Λεωνιδας Κ Κεφαλ/σου Κεφαλόβρυσο - Πορταικός Λεωνιδας Σ Καλογριας  - Μαρκοπουλος Νεοχωριου Νεοχωρι  - Σαράγια Μανασης Κ Αποστολου   - Τουλουμης Καστρακίου Καστράκι  - Πυργετός Σταφυλας Κ Κωστηρας  - Κουτσαγιας Ε Αγ Μονης Αγ Μονη  - Πύργος Κοντινος Τζιοτζιος    - Καπερωνης...

Διπλό ανόδου για Διγενή Νεοχωρίου – Τα αποτελέσματα

Με χρυσό σκόρερ τον Γιαννούλα ο Διγενής Νεοχωρίου επικράτησε μέσα στη Φήκη με 0-1 και ουσιαστικά κλείδωσε το τρόπαιο της Α'ΕΠΣΤ. Τα αποτελέσματα Πηγή-Κεφαλόβρυσο 1-0 Φήκη-Νεοχώρι 0-1 Πορταϊκός-ΑΕΤ 3-0 α.α. Σαράγια-Ταξιάρχες 1-0 Κρύα Βρύση-Καστράκι 0-1 Μεγαλοχώρι-Αγία Μονή 1-0 Πυργετός-Δήμητρα 5-2 Πύργος-Γλίνος 3-0 α.α. Μπάρα-Καλύβια 2-3 Η βαθμολογια 1 ΝΕΟΧΩΡΙ 64 2 ΠΗΓΗ...

Οι διαιτησίες των αγώνων του Σαββατοκύριακου (2-3 Μαρτίου)

ΣΑΒΒΑΤΟ    02 – 03 – 2019 Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής Βοηθοί Κ 14 1ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Φαρκαδόνας Πετρωτό  - Μεγαλ/ρι Τουλουμης Σακκας     - Κατσογιαννος Φλαμουλιου ΑΟΤ  - Ακ Αμπελακιων Παπαγεωργοπουλος Σινδρος    - Κουτσαγιας Μπαλκουρας Δήμητρα α  - Ακαδημια 1 Σταφυλας Καπερωνης  - Πλοκας Ρεπό : Αχιλλέας Κ 14 2ος Ομιλος ΩΡΑ  11:00 Πύργου Πύργος  - Πυργετός Μαργιωλης Αβρααμ   - Μαρκοπουλος Αγ Βης/να Πορταικός  - Δημητρα β Τζιοτζιος Κωστηρας  - Τατσιοπουλος Καλαμπακας Μετεωρα  - Βαλτινό Μανασης Μ Ντινος    - Αργυροπουλος ΑΕΤ   - Αγ Μονη 3-0 Α Ερασιτεχνική ΩΡΑ  15:00 Πηγης Πηγη     - Κεφαλόβρυσο Κουτσαγιας Λεωνιδας Κ   - Παπαγεωργοπουλος Φήκης Φήκη     - Νεοχωρι Κοντινος Σταφυλας   - Μπαλας Σαραγιων Σαραγια  - Ταξιάρχες Λεωνιδας Σ Κωτουλας   - Τζιοτζιος Διάβας Κρ Βρύση  - Καστράκι Πετσας Αποστολου  - Καπερωνης...