Παλικάρι ο ΑΣ Μετέωρα μέσα στην Κατερίνη… 1-1 με τον Πιερικό

Μια ακόμη θετική εμφάνιση και… μια ακόμη αγωνιστική αήττητος έμεινα ο ΑΣ Μετέωρα. Οι “κιτρινομπλέ” κατάφεραν να αποσπάσουν ισοπαλία 1-1 από τον Πιερικό μέσα στην Κατερίνη αν και αγωνίστηκαν για μισή ώρα με παίκτη λιγότερο.
Σε ότι αφορά το ματς Πιερικός προηγήθηκε με τον Βερνάρδο στο 30ο λεπτό και είχε χαμένες ευκαιρίες και δοκάρι στο 51′ με τον Κραγιόπουλο απέναντι στους Καλαμπακιώτες που από το 65′ αγωνίζονταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φορτούνη. Οι φιλοξενούμενοι όμως εκμεταλλεύτηκαν την οπισθοχώρηση στο τέλος, ισοφάρισαν με τον Μαρούδα στο 89’ και λίγο έλειψε να πάρουν και τη νίκη με τον Σκόνδρα στο 95ο λεπτό.

Πιερικός (Λευτέρης Φωτιάδης): Κούζας, Αλ. Καρτσαμπάς, Τσιούχας, Χατζηδίμπας, Βερνάρδος, Σκλιοπίδης, Σεχολάρι (17′ λ.τ. Μπατσαράς), Λαμπίρης (88′ Λαζαρίδης), Μηλιώτης (63′ Αθ. Καρτσαμπάς), Δαδάκος, Κραγιόπουλος (82′ Κριεμάντι).
Μετέωρα (Γιώργος Βακουφτσής): Ζαρόπουλος, Ιωαννίδης, Ζήσης (46′ Πολυζόπουλος), Φορτούνης, Παπαευθυμίου, Λίτσιος (46′ Μαρούδας), Ουζούνογλου, Συράκος (69′ Μανώλης), Ιωάννου (69′ Γεωργάκης), Κιάκος, Σκόνδρας.