Τεράστια εκτός έδρας νίκη για την Καλαμπάκα – Μόλις… τρεις πόντους στο 3ο δεκάλεπτο οι Ίκαροι

Μια νίκη που μπορεί να αποδειχτεί πολύτιμη κατάφερε να πετύχει ο ΑΟ Καλαμπάκας μέσα στον Παλαμά. Οι “κιτρινομπλέ” επικράτησαν των Τιτάνων με 58-69 και παρέμειναν ζωντανοί στη μάχη της παραμονής.
Οι Καλαμπακιώτες κατάφεραν να ¨καθαρίσουν” το παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο καθώς στα υπόλοιπα 30 λεπτά το ματς πήγαινε πόντο με πόντο.
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 35-37, 49-51, 58-69
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 2, Ζωιτσάκος 4, Καραϊσκάκης 4, Γκογκίδης 9, Καραδήμας 4, Τσουμας 4, Μακρής 12(4), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Κατσαδούρος 21(3).
Α Ο Καλαμπάκας (Κωνσταντινιδης): Μασάδης 5(1), Μπαλωμένος, Τούλας, Σπανός 9(2), Γαϊτανίδης 11(1), Παουλεάνου, Σούλκο 9(1), Γκαντιάς 11(1), Οικονόμου 6, Παπακώστας 11, Κιουρτζίδης 7.

Φυσιολογική ήττα των Ικάρων
Η Δόξα Λευκάδας καίγονταν για τη νίκη και… πέρασε από τη Μπάρα κερδίζοντας τους Ικάρους με 62-86, εκμεταλλευτόμενοι το κάκιστο 3ο δεκάλεπτο στο οποίο οι γηπεδούχοι σημείωσαν όλους και όλους 3 πόντους ενώ δέχτηκαν…. 36(!!!)
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 38-35, 41-71, 62-86
Ικαροι (Σδράκας): Κολότσιος Α. 16(1), Μέξης 2, Βλάχος 7, Κολότσιος Β. 5(1), Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας, Τζιοβάρας 2, Φούντας 23(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 4.
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 18(4), Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 22(3), Τσιαβές 9(1), Φέτσης 4, Βαγενάς 10, Κελάριου, Γεωργάκης, Κόγκος, Μακρόπουλος 13(1), Βλαχάκης 2, Ζαμπάκης 4(1).